Przedstawiamy idee perfekcyjnie

skonfigurowanego domu

 

„Projektowanie domu powinno być procesem, który holistycznie syntetyzuje estetykę przestrzeni z nowoczesnymi technologiami.”
– Marcin Slosarczyk

#projektujemy    #doradzamy    #wyceniamy    #realizujemy

Studium naszego przypadku

Budujemy nasz wymarzony dom jako budynek pokazowy. Planujemy zamieszkać i normalnie użytkować tą przestrzeń, dostarczając danych na temat zużycia energii, jakości powietrza, ilości światła, temperatury itp. Naszą intencją jest abyś zainspirował się projektując swój idealny dom.

Inteligentne projektowanie to nasza specjalność.

Pomożemy Ci uniknąć typowych problemów – dowiedz się jak to robimy.

Projektujemy przestrzeń

Daniel Cieślik to jeden z najbardziej utalentowanych architektów w Polsce. Skromność i skoncentrowanie na potrzebach klientów to jego zawodowe przekonania. Jesteś w bardzo dobrych rękach!

Dobieramy technologie

Pokażemy Ci jakie masz możliwości a Ty wybierzesz to co dla Ciebie jest najważniejsze. Wierzymy, że musisz mieć swobodę wyboru konfigurując swój wymarzony dom.

Wyceniamy w czasie rzeczywistym

Rozumiemy, że masz ograniczony budżet dlatego na bieżąco wyceniamy pomysły jakie rodzą się na spotkaniach z architektem. Szkoda abyś projektował dwa razy – w tym pierwszy raz do szuflady.

Pomagamy w realizacji

Łączymy sprawdzonych dostawców rozwiązań z klientami. Jeżeli zdecydujesz się z tego skorzystać to będziesz miał gwarancję wysokiej jakości rozwiązań.

pompa ciepła

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie dostarczające ciepło do ogrzania budynku i do przygotowania ciepłej wody użytkowej w najtańszy i ekologiczny sposób (koszt dostarczenia 1 kWh ciepła to ok 21 gr dla pompy ciepła i ok 36 gr dla kondensacyjnego kotła gazowego czyli o 42% mniej – dane POBE 23 marzec 2022).

ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to najbardziej komfortowy, zdrowy estetyczny i wydajny sposób przekazania ciepła do budynku (szczególnie zalecane do współpracy z pompą ciepła, ponieważ pracuje na czynniku o niskiej temperaturze, co zwiększa jej wydajność pracy, obniżając wyraźnie koszt wytworzenia ciepła).

wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna zapewnia kontrolowaną wymianę powietrza w budynku i oszczędności na poziomie 30% na ogrzewaniu dzięki odzyskowi ciepła z zużytego powietrza wywiewanego. 

filtr antysmogowy

Filtry zastosowane w wentylacji mechanicznej gwarantują, że powietrze w całym domu niemal pozbawione jest szkodliwych cząstek – potocznie nazywanych smogiem, co jest gwarancją zdrowia Twojej rodziny.

stolarka okienna

Duże okna z wysokiej jakości pakietami 3-szybowymi z ciepłą ramką oraz systemowym ciepłym montażem gwarantują estetykę, komfort termiczny i szczelność budynku. 

zacienienie zewnętrzne okien

Duże przeszklenia to pięknie doświetlone wnętrza jednak w lecie jest to również źródło niechcianego ciepła. Zacienienie ZEWNĘTRZNE okien to po prostu konieczność.

izolacja termiczna

Właściwy dobór jakości i ilości izolacji termicznej na każdej przegrodzie to najbardziej opłacalna inwestycja w budynku. Należy do tego podejść świadomie.

izolacja akustyczna 

Nadmiar hałasu to poważny problem, który szkodzi naszemu zdrowiu. Należy zadbać o to, aby móc zrelaksować się w ciszy kiedy tego potrzebujemy. Dlatego właśnie izolacja akustyczna to ważny element projektowy.

więźba dachowa

Zdecydowana większość drewna używana w Polsce do konstrukcji dachowych nie posiada certyfikatu C24 czyli nie powinna być dopuszczona do obrotu. My proponujemy tylko właściwe drewno co jest gwarancją trwałości na dziesiątki lat.

 

posadowienie

Płyta fundamentowa to najcieplejsze rozwiązanie posadowienia budynku. Dodatkowo jest ono bardzo stabilne,- nawet w trudnych warunkach gruntowych, co chroni nas przed nadmierną pracą budynku.

fotowoltaika

Redukcja uzależnienia od energii elektrycznej poprawia komfort użytkowania budynku, a także jest opłacalną inwestycją, pod warunkiem dobrego doboru i korzystnej ceny.

akumulatory

Magazynowanie energii elektrycznej to rozwiązanie, które znacznie poprawia komfort i efektywność ekonomiczną fotowoltaika w dzisiejszych czasach. Kluczowy jest dobór i racjonalna cena układu.

inteligentne sterowanie

Wygodny i nowoczesny dom powinien być zautomatyzowany w obszarze sterowania zacienieniem okien, alarmem i oświetleniem. Przyjemnym dodatkiem jest obsługa pewnych funkcji z poziomu telefonu czy tabletu.

Harmonia

Świetnie zaprojektowane budynki są wkomponowane w przestrzeń tak, aby nie dominować, a wynikać z otoczenia!

mgr inż. arch. Daniel Cieślik

  • Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2001). 
  • W 2001 roku uzyskał międzynarodowy dyplom Royal Institute of British Architects (RIBA).
  • Założyciel czołowej w Polsce pracowni ANTA ARCHITEKCI.
  • Zdobywca wielu nagród branżowych.
  • Prywatnie tata oraz amator golfa i motoryzacji.